צור קשר
גלריית תמונות
מידע שימושי
תרבות ואומנות
בתי מלון ואכסניות
מסעדות ובתי קפה
סיורים וטיולים
אתרים ואטרקציות
עיר עם שורשים
אודות
אתרים ואטרקציות > אתרים קדושים

המסגד הלבן, המסגד העתיק בנצרת הנמצא בשוק, מהווה מרכז תרבותי-דתי חשוב בעיר.
מסגד מודרני ומפואר שנבנה בשנות השישים של המאה הקודמת. המסגד נמצא ממזרח לרחוב פאולוס השישי, רחובה הראשי של העיר.
המסגד נבנה באתר נבי סעין שהינו קבר קדוש למוסלמים. המבנה הוסב למסגד לאחר שהורחב והוסף לו צריח.
קבר קדוש הנקרא ע"ש אל-שייח' עאמר אל-דין ונמצא בסמוך לכנסייה האנגליקאנית.
קבר קדוש הבנוי מחדר ריבועי בעל כיפה ירוקה. לפי המסורת המקומית, שהאב אל-דין היה בן אחותו של צלאח אל-דין אל-איובי.
כנסיית הבשורה הקתולית, הידועה גם בשם בזיליקת הבשורה, היא האתר המרשים והמרהיב ביותר בעיר ונחשבת לאחת הכנסיות הקדושות ביותר בעולם הנוצרי.
ידועה גם ככנסיית גבריאל הקדוש וכנסיית באר מרים. כנסייה קטנה זו, בעלת החזות החיצונית העתיקה דמוית המבצר, היא אחת היפות והמיוחדות בארץ.
כנסיית סנט ג'וזף בנויה על גבי המקום בו הייתה, ע"פ המסורת, הנגרייה של יוסף, אביו של ישו. חלק מהמסורות מייחסות את המקום גם לביתו של יוסף.
מהגדולות והמפוארות שבכנסיות נצרת. הכנסייה, הממוקמת על הפסגה הגבוהה ביותר במערב העיר ובולטת למרחקים, מהווה נקודת התחלה מצוינת לטיול רגלי היורד אל השוק ומרכז העיר.
כנסייה עתיקה זו הייתה, על-פי המסורת הנוצרית, בית הכנסת בו נהג להתפלל ישו כאשר התגורר בנצרת. המבנה המקומר, המצוי כמטר וחצי מתחת לפני האדמה, ומעוטר בתמונות ישו כתינוק, כנער וכמלך, מאופיין באווירת קדושה מיוחדת.
הר הקפיצה הינו אתר מקודש לנצרות ובראשו הוכשרה נקודת תצפית מרהיבה. הוא נמצא בכניסה לעיר מכיוון עפולה וזוהה במסורת הנוצרית כמקום ממנו ניסו יהודי נצרת להשליך את ישו לאחר שעורר את חמת זעמם בדרשה שנשא בפניהם ובה הכריז על עצמו כמשיח (לוקס ד').
כנסיית "שולחן ישוע" הינה כנסייה עתיקה השייכת למסדר הפרנציסקאני. המקום הפך נערץ על עולי הרגל החל מהמאה השבע-עשרה בשל שולחן האבן הגדול שזוהה כשולחן עליו סעדו ישו ותלמידיו.
המנזר הפרנציסקאני בנצרת היה ידוע בעבר כאחד המנזרים הגדולים והמרווחים ביותר בפלסטינה-א"י ובסוריה והיה המבנה הגדול והמרשים ביותר בעיר.
כנסייה עתיקה של בני העדה המרונית בנצרת. בנייתה נסתיימה ב – 1774 והיא נקראת על-שם אנטוניוס הקדוש, מייסד העדה המארונית.
הכנסייה המרונית החדשה הינה כנסייה מודרנית שנבנתה לאחרונה על מנת לתת מענה לצורכי הפולחן של בני העדה המרונית בנצרת.
מנזר "נזירות נצרת" הוא בניין מרשים ויפה השוכן בסמוך לכנסיית הבשורה. בסמוך למנזר הקימו הנזירות בית-ספר, כנסייה נאה ואכסניה לצליינים. במנזר נתגלו שרידים ארכיאולוגיים המתוארכים לתקופת האימפריה הרומית.
כנסייה בסגנון ניאו-גותי שנבנתה בזכות תרומתו של המלך האנגלי אדוארד השביעי בשנת 1871.
הכנסייה נוסדה ב – 1952 ביוזמתו של אב הכנסייה דאז, באסיליוס, ומהווה מרכז לבני העדה הקופטית בנצרת
מבנה זה משמש כבית-ספר יסודי, בית-ספר תיכון, סמינר וכנסייה. כל אלה מהווים את מרכזה של העדה היוונית-קתולית בעיר.
מקום זה הוא משכנו של הבישוף היווני אורתודוכסי של נצרת. המבנה ההיסטורי, המצוי בעיר העתיקה, הוקם ב – 1860 ע"י הבישוף ניפון.
מנזר מוקף חומה גבוהה המשרתת את אורח חייהן של הנזירות הכרמליטיות. נזירות אלה נמנעות מלצאת מבין כתלי המנזר ומקדישות את חייהן לשירות האל.
מסדר נזירות "קליר הקדושה" החל בפעילותו בנצרת ב – 1884. הנזירות מקדישות את חייהן לשירות האל ורובן נמנעות מלצאת מבין כתליו. הנזירות הקלריסיות משרתות את האל בתוך כתלי המנזר ורובן נמנעות מלצאת מבין כתליו.
בית החולים הוקם ב – 1881 ע"י חברי "מסדר האחים של יוחנן התיאולוגי האוסטרי". חברי המסדר הקימו במקום בית-חולים, כנסייה ומנזר. בית-החולים משרת עד היום את תושבי האזור.
בית vהחולים האנגלי נוסד ע"י "החברה הרפואית המיסיונרית מאדינבורג" והיה השירות הרפואי היחידי בין ירושלים לבירות. בית-החולים משרת עד היום את תושבי העיר והאזור.
כנסיית "פחד מרים" הנטושה נבנתה על גבעה הנקראת "הר הפחד" או "גבעת הרעידה". מקום זה נתקדש משום, שע"פ המסורת, נתקפה בו מרים, אמו של ישו, פחד עז, בעודה ממהרת להציל את בנה ישו מתושבי העיר הזועמים, שאיימו להשליכו מראשו של הר הקפיצה.
שרידי הכנסייה מהמאה התשע-עשרה נמצאים על פסגת הר בחלק הדרומי-מזרחי של נצרת.
נוסד בשנת 1874 ע"י המיסיונרית הובס. נודע בשם "האורפנג'". הבניין מילא תפקיד הומניטארי חשוב בקרב תושבי נצרת והסביבה: עד לראשית מלחמת העולם הראשונה יצאו מבין כתליו מעל ל- 400 בוגרות שהשתלבו בחיי החברה. בתקופת המנדט הוסב לבית ספר יסודי ובהמשך היה מעון לילדים מפגרים.
שלח לחבר הדפס
Contributed by Cisco, created by Tvuna-Millenium
כל הזכויות שמורות לעמותת התיירות נצרת ©